Transport Samochodów - Częstochowa

Chcesz zlecić transport w kategorii "Samochody"?
Nie czekaj i dodaj bezpłatne ogłoszenie.

2
Otrzymaj oferty od przewoźników

3
Wybierz najlepszą dla siebie ofertę

Transport Samochodów - Częstochowa

Kupiłeś samochód za granicą i chcesz sprowadzić go do Polski? Miałeś wypadek i potrzebna Ci pomoc drogowa? A może wybierasz się na targi motoryzacyjne i szukasz możliwości przewiezienia swojego pojazdu? Transport międzynarodowy jest o wiele prostszy dzięki giełdzie transportowej Transonet.pl. Wystaw ogłoszenie, a firmy transportowe same zgłoszą się do Ciebie ze swoimi ofertami. Najczęściej poszukiwany jest transport samochodów z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii do Polski. Wiele osób wystawia ogłoszenia, ponieważ jest im potrzebna autolaweta bądż holowanie pojazdu. Jeśli interesują Cię podobne usługi transportowe, zamieść ogłoszenie i czekaj na oferty przewoźników. Aby umożliwić im składanie możliwie precyzyjnych ofert, w ogłoszeniu podaj markę pojazdu, jego wymiary i wagę. Uwzględnij stan samochodu – istotne przy załadunku jest np. czy samochód posiada wszystkie koła. Jakiekolwiek specyficzne, niestandardowe kwestie związane z przewozem umieść w treści ogłoszenia. To najlepszy sposób, by uzyskać od przewoźników rzetelne oferty odpowiadające Twoim wymaganiom. Przed przekazaniem pojazdu przewoźnikowi dopełnij formalności związanych z transportem i przygotuj wymagane dokumenty. Dzięki odpowiedniej organizacji proces transportu przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Jak zorganizować transport samochodów w Polsce?

Sprowadzając samochód z zagranicy lub przewożąc go z jednego miejsca w drugie, często wykorzystuje się w tym celu autotransporter w postaci lawety. Nierzadko skorzystanie z usług firmy transportowej, oferującej przewóz aut, jest konieczne - szczególnie w sytuacji, gdy pojazd uległ uszkodzeniu. W takim przypadku istotnym zadaniem dla każdego kierowcy jest organizacja transportu samochodowego, który pozwoli na komfortowe przewiezienie auta w dowolne miejsce. Jak zaplanować transport samochodów, biorąc pod uwagę odpowiednie warunki obowiązujące w Polsce?

Bezproblemowy przewóz

Transport samochodu jest możliwy po dopełnieniu stosownych formalności, takich jak dokumenty potwierdzające zlecenie przewozu oraz list przewozowy CMR. To niezbędne wytyczne, które muszą zostać spełnione, zwłaszcza na terenie Unii Europejskiej. Transport samochodów w Polsce odbywa się za pośrednictwem wspomnianych wcześniej autotransporterów, takich jak np. laweta. Koszt może różnić się w zależności od typu transportowanego auta czy odległości do miejsca docelowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu samochód na lawecie jest bezpieczny i może szybko znaleźć się w wyznaczonym celu. Jednak przed wyruszeniem w drogę nie wolno zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu ładunku. Dla firmy transportowej, zajmującej się przewozem aut, ważną informacją jest też to, czy dany samochód może samodzielnie poruszać się czy nie. W przeciwnym razie auto będzie musiało zostać wciągnięte na lawetę za pomocą specjalnej wyciągarki. Warto o tym pamiętać przed skorzystaniem z usług firmy transportowej i zorientować się czy interesujący nas przewoźnik posiada taki sprzęt.

Ile kosztuje laweta?

Przewóz samochodu wiąże się z odpowiednimi kosztami, na które warto się przygotować przed zamówieniem transportu. Cena usługi zależna jest od czynników, takich jak rodzaj czy waga pojazdu, a także długość planowanej trasy. Pod uwagę bierze się także stan auta. Jeśli jest uszkodzone, należy zadbać o jego stosowne zabezpieczenie, które różni się od tego, jak przewożone są samochody bez usterek. Warto też wskazać, jakie uchybienia pojazd posiadał przed transportem - dzięki temu będzie można wskazać, czy jakiekolwiek defekty powstały w trakcie przewozu.

W naszym serwisie znajdziesz firmy od lat specjalizujące się w transporcie samochodów w Polsce. Proponowane firmy posiadają lawety najwyższej jakości, wyposażone w odpowiednie wyciągarki, dzięki którym są w stanie załadować każdy pojazd. Firmy transportowe oferują często konkurencyjne koszty wykonania usługi, a także szybkie i bezproblemowe dostarczenie auta pod wskazany adres. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami i szczegółowym cennikiem przewoźników.