Jak zorganizować transport sprzętu sportowego?

transport sprzętu sportowego

Przeprowadzka centrum fitness, a może kupno nowej bieżni do domowej siłowni? Zdarza się, że potrzebujemy zlecić transport sprzętu sportowego. Znalezienie firmy, która zrealizuje przewóz profesjonalnie i bezpiecznie jest bardzo istotne ze względu na dużą wartość urządzeń sportowych takich jak bieżnie, orbitreki, rowerki, atlasy czy sztangi. Podpowiadamy, jak szybko zorganizować transport sprzętu sportowego – od A do Z.

Jak przygotować sprzęt sportowy do transportu?

Przygotowanie sprzętu do transportu należy rozpocząć od wyłączenia wszelkich urządzeń pomiarowych. Po upewnieniu się, że wyświetlacze i lampki są zgaszone, można rozkręcić sprzęt. Pakowanie poszczególnych elementów pojedynczo pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia uszkodzeń. Ponadto mniejsze paczki będą miały bardziej regularny kształt, co znacznie ułatwi transport sprzętu sportowego – na przykład na palecie. Przy pakowaniu pamiętaj o owinięciu wszystkich części folią bąbelkową bądź stretchem. W razie potrzeby naklej na przesyłce nalepki „Ostrożnie”.

Transport sprzętu sportowego – ograniczenia gabarytowe

Problemem w wysłaniu paczki ze sprzętem sportowym tradycyjnym sposobem (kurierem) mogą być jej wymiary oraz waga. Sprzęt sportowy nie należy do lekkich i nawet po rozkręceniu może przekraczać dopuszczalne limity wymiarowe. Do przewozu tego typu ładunków często potrzebny jest samochód z windą, a nierzadko przyda się pomoc drugiej osoby w załadunku i rozładunku. W takim przypadku warto skorzystać z giełdy transportowej skupiającej wielu przewoźników. Wśród nich są rzetelne, profesjonalne firmy, które podejmą się przewozu urządzeń sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *