Jak zorganizować transport sprzętu sportowego?

transport sprzętu sportowego

Przeprowadzka centrum fitness, a może kupno nowej bieżni do domowej siłowni? Zdarza się, że potrzebujemy zlecić transport sprzętu sportowego. Znalezienie firmy, która zrealizuje przewóz profesjonalnie i bezpiecznie jest bardzo istotne ze względu na dużą wartość urządzeń sportowych takich jak bieżnie, orbitreki, rowerki, atlasy czy sztangi. Podpowiadamy, jak szybko zorganizować transport sprzętu sportowego – od A do Z.

Jak przygotować sprzęt sportowy do transportu?

Przygotowanie sprzętu do transportu należy rozpocząć od wyłączenia wszelkich urządzeń pomiarowych. Po upewnieniu się, że wyświetlacze i lampki są zgaszone, można rozkręcić sprzęt. Pakowanie poszczególnych elementów pojedynczo pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia uszkodzeń. Ponadto mniejsze paczki będą miały bardziej regularny kształt, co znacznie ułatwi transport sprzętu sportowego – na przykład na palecie. Przy pakowaniu pamiętaj o owinięciu wszystkich części folią bąbelkową bądź stretchem. W razie potrzeby naklej na przesyłce nalepki „Ostrożnie”.

Transport sprzętu sportowego – ograniczenia gabarytowe

Problemem w wysłaniu paczki ze sprzętem sportowym tradycyjnym sposobem (kurierem) mogą być jej wymiary oraz waga. Sprzęt sportowy nie należy do lekkich i nawet po rozkręceniu może przekraczać dopuszczalne limity wymiarowe. Do przewozu tego typu ładunków często potrzebny jest samochód z windą, a nierzadko przyda się pomoc drugiej osoby w załadunku i rozładunku. W takim przypadku warto skorzystać z giełdy transportowej skupiającej wielu przewoźników. Wśród nich są rzetelne, profesjonalne firmy, które podejmą się przewozu urządzeń sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *