Transport maszyn rolniczych z Belgii

transport maszyn rolniczych z Belgii

Wielu rolników decyduje się na transport maszyn rolniczych z Belgii. Powodem są atrakcyjne ceny, a także stan maszyn, które były regularnie serwisowane i posiadają pełną dokumentację. Wiadomo, że koszty transportu nie należą do najniższych. Wynika to stąd, iż do przewozu potrzebny jest zarówno specjalistyczny sprzęt, jak i wiedza oraz doświadczenie. Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie tego wydatku. Jak zorganizować bezpieczny i szybki transport maszyn rolniczych z Belgii do Polski? Najwygodniej jest skorzystać z usług, jakie świadczą profesjonalne firmy przewozowe.

Przewóz maszyn rolniczych z Belgii – potrzebny sprzęt

Maszyny rolnicze, takie jak ciągniki, traktory, kombajny, snopowiązałki, roztrząsacze i wszelkie inne, w wielu przypadkach mają bardzo duże gabaryty, a naciski osi tych pojazdów przekraczają dopuszczalne dla niektórych dróg limity. Z tego względu do ich przewozu konieczne jest zastosowanie samochodu z naczepą oraz urządzeń służących do załadunku i rozładunku towaru. Wśród nich wymienić można rolki transportowe, lewarki, wózki, HDS-y, podnośniki i wciągarki, a także naczepy niskopodwoziowe, które mogą być dodatkowo wyposażone w opcję rozciągania i poszerzania.

Wyznaczanie trasy z Belgii do Polski

Inną ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy organizacji transportu maszyn rolniczych z zagranicy, jest planowanie trasy. Przy tego typu przewozie nienormatywnym przejazd wąskimi, krętymi drogami, pod niskimi bądź zbyt wąskimi wiaduktami nie jest możliwy. Na niektórych trasach konieczne jest uzyskanie pozwoleń na przewożenie maszyn – a w innych miejscach konieczne będzie zdemontowanie znajdujących się na drodze elementów, jak chociażby oświetlenia miejskiego. Sprawdzanie trasy wymaga dużo czasu i jest żmudnym zajęciem. Znacznie lepiej jest w tym przypadku skorzystać z usług firmy transportowej, która realizuje przewozy maszyn rolniczych z Belgii do Polski i ma opracowane dogodne trasy.

Transport maszyn rolniczych z Belgii – profesjonalne firmy transportowe

Jeśli chodzi o praktyczne aspekty, czyli zapewnienie najlepszych warunków transportu – warto wybrać doświadczonego przewoźnika dysponującego odpowiednią flotą pojazdów i zespołem dobrych kierowców. Sprawdzona, opracowana na potrzeby przewozów wielkogabarytowych trasa również stanowi dodatkowy atut takiego rozwiązania. Ponadto profesjonalna firma transportowa zapewni ubezpieczenie przewożonych maszyn i zadba o wykonanie zlecenia zgodnie z przyjętymi standardami. Więcej informacji na ten temat przedstawiamy w tym artykule. Rzetelnych przewoźników, cieszących się dobrą renomą w branży oraz pozytywnymi opiniami klientów, można znaleźć na giełdzie transportowej Transonet.pl. Portal daje możliwość uzyskania najniższych cen na przewóz maszyn rolniczych do Belgii dzięki licytacjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *