Transport maszyn rolniczych w Polsce

Przewóz maszyn rolniczych to kwestia, która wymaga odpowiedniej organizacji, a często także zwrócenia się do specjalistów. Planując transport maszyn rolniczych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Nie chodzi tutaj wyłącznie o cenę, choć odgrywa ona przecież sporą rolę – zwłaszcza że sam zakup takiego sprzętu wiąże się z niemałymi kosztami, a dodając do tego cenę transportu, otrzymujemy pokaźną kwotę. Maszyny rolnicze są ciężkie i mają duże gabaryty, co klasyfikuje je w kategorii oznaczonej jako transport ponadgabarytowy. Trzeba wówczas wziąć pod uwagę konieczność zastosowania odpowiedniego sprzętu do ich przewozu czy wybór trasy. Dlatego też pomoc profesjonalistów może okazać się niezbędna.

Transport maszyn rolniczych w Polsce – jaki sprzęt można przewieźć?

Jeśli chodzi o transport maszyn rolniczych w Polsce, przewoźnicy przygotowani są do świadczenia usług dotyczących rozmaitych rodzajów sprzętu. Wśród nich można wymienić kombajny, ciągniki, roztrząsacze, siewniki, snopowiązałki, sieczkarnie, prasy, glebogryzarki, kosiarki, ładowacze, agregaty uprawowe czy zbieracze do bel, a także wiele innych maszyn rolniczych.

Jakie korzyści daje wybór profesjonalnego przewoźnika?

Samodzielny przewóz maszyn rolniczych jest poza zasięgiem wielu rolników – wówczas skorzystanie z usług firmy transportowej staje się koniecznością. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, ponieważ rzetelny przewoźnik specjalizujący się w transporcie ponadgabarytowym bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowy przebieg przewozu. Mamy więc pewność, że zapewni on dogodne warunki transportu, zgodne z przyjętymi standardami:

  • bezpieczeństwo, co jest szczególnie istotne przy transporcie kosztownych maszyn,

  • ubezpieczenie transportu ponadgabarytowego – oferuje je wielu przewoźników,

  • dobór odpowiedniej trasy, czyli takiej, która uwzględnia ograniczenia związane z ciężarem pojazdów czy omija kręte, wąskie drogi. W niektórych przypadkach może być konieczne uzyskanie pozwoleń na przewiezienie maszyn daną trasą bądź demontaż pewnych elementów (na przykład oświetlenia ulicznego). Są to przeszkody, które na własną rękę trudno zlikwidować – natomiast z pomocą firmy transportowej staje się to o wiele łatwiejsze.

  • nowoczesna flota, która przyczynia się do zapewnienia bezpiecznego transportu – i jest po prostu niezbędna, by zapewnić właściwe warunki przewozu.

  • inne urządzenia do załadunku i rozładunku towaru, jakie musi posiadać firma przewozowa – rolki transportowe, wózki, lewarki, wciągarki, podnośniki, HDS-y czy naczepy niskopodwoziowe ułatwiające najazdy.

  • system monitorowania, pozwalający zobaczyć, gdzie aktualnie znajduje się pojazd ze sprzętem. Niektóre firmy posiadają takie dodatkowe udogodnienie, które również może być pomocne dla osoby zlecającej przewóz.

  • terminowość oraz rzetelność – zwłaszcza, jeśli wybrana firma posiada certyfikaty, dobrą reputację w branży oraz pozytywne opinie klientów. Warto sprawdzić, czy należy ona do organizacji zreszających ekspertów z dziedzin transportu i logistyki – to dodatkowy plus.

Jak obniżyć koszty transportu maszyn rolniczych w Polsce?

Horrendalnie wysokie koszty transportu maszyn rolniczych to bolączka wielu rolników. Niestety trudno jest uniknąć tych cen, ze względu na wysoką specjalizację tego typu przewozów. Dobrym sposobem na choćby częściowe obniżenie kosztów transportu sprzętu rolniczego jest skorzystanie z giełdy transportowej Transonet.pl (kategoria: Inne pojazdy), gdzie firmy licytują się o zlecenia. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość dopasowania oferty do swoich indywidualnych potrzeb.

2 thoughts on “Transport maszyn rolniczych w Polsce

  1. Pingback:Transport maszyn rolniczych z Anglii - Transonet transport ładunków

  2. Pingback:Transport maszyn rolniczych z Belgii - Transonet transport ładunków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *