Jak zorganizować transport psa?

transport psa

Bezpieczny transport psa wymaga szczególnego przygotowania, ponieważ mamy do czynienia z żywym stworzeniem. Nasi czworonożni przyjaciele mogą stresować się podróżą, dlatego należy zadbać o ich komfort podczas przewozu. Dotyczy to zarówno krótkich, jak i długich tras.

Transport psa w klatce

Jeśli chodzi o transport psa, mamy dwie możliwości – możemy przewozić pupila w klatce bądź na siedzeniu. Wybór zależy od rozmiaru czworonoga. Małego psa, ważącego do 10 kg, najlepiej umieścić w specjalnym transporterze. Klatka powinna być na tyle duża, by zwierzak mógł się w niej swobodnie ułożyć czy obrócić. Nie powinien również dotykać głową górnej ściany. Transporter ustawiamy na tylnym siedzeniu samochodu i unieruchamiamy przy pomocy pasów. Jeśli jest to możliwe, można umieścić go na podłodze między tylnym siedziskiem a przednim oparciem, unieruchamiając w ten sposób klatkę.

Transport psa na tylnym siedzeniu

Duże psy, które nie zmieszczą się do klatki, możemy przypiąć na tylnym siedzeniu w odpowiednich, piankowych szelkach. Aby nie zabrudzić samochodu, warto uprzednio umieścić na siedzeniu koc czy inny materiał, który ochroni tapicerkę. Innym sposobem jest transport psa o dużych rozmiarach w bagażniku. Przewożenie psa na przednim siedzeniu bądź nieprzypiętego nie jest zalecane ze względów bezpieczeństwa – nawet najbardziej ułożony pupil może zestresować się bądź nadmiernie rozemocjonować podczas podróży, odwracając uwagę kierowcy od sytuacji na drodze.

Zadbaj o komfort pupila

Wyjeżdżając w długą trasę, pamiętaj, że zwierzak potrzebuje przerw w podróży. W miarę możliwości zatrzymuj się co ok. 2 godziny, aby dać psu się wybiegać, napić wody i załatwić swoje potrzeby.

Transport psa – skorzystaj z usług profesjonalistów

Wiele firm transportowych oferuje bezpieczny transport psa w korzystnych cenach. Jeśli chcesz skorzystać z usług przewoźnika, wystarczy, że wystawisz ogłoszenie na stronie Transonet.pl. Koszt przewozu zależy od wielkości pupila, długości trasy i rodzaju samochodu. Niektórzy przewoźnicy wymagają, by pies miał założony kaganiec. Bezpieczeństwo w transporcie psa to wymóg prawny, zgodnie z art. 63 kodeksu drogowego. Dlatego jako właściciel pamiętaj każdorazowo o zapewnieniu zwierzakowi odpowiednich warunków podczas podróży – to Twój obowiązek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *