Ile kosztuje transport samochodów z zagranicy?

Od lat Polacy chętnie sprowadzają samochody z zagranicy. Atrakcyjne cenowo, nowoczesne modele w dobrym stanie to gratka dla osób, które cenią sobie jakość i chcą zaoszczędzić. Do najpopularniejszych krajów, w których szukamy samochodów należą Holandia, Niemcy, Francja czy Włochy. Po dokonaniu transakcji konieczne jest przetransportowanie nowego zakupu do Polski. Warto wiedzieć, ile to kosztuje – i jak można zorganizować transport w bardziej oszczędny sposób.

Transport samochodów z zagranicy – od czego zależą ceny?

Koszty transportu mogą się różnić ze względu na rodzaj autotransportera, jaki będzie potrzebny do świadczenia usługi, niestandardowe zabezpieczenie ładunku oraz wysokość wymaganych ubezpieczeń. Zazwyczaj wahają się one również w zależności od odległości, jaką ma do pokonania przewoźnik. Z reguły większy dystans oznacza niższą stawkę za kilometr.

Koszty transportu samochodów

Poniżej prezentujemy przykładowe koszty transportu samochodów:

z Holandii do Polski: od 900 zł

z Niemiec do Polski: od 800 zł

z Francji do Polski: od 1100 zł

z Włoch do Polski: od 1200 zł

z Belgii do Polski od 900 zł

z Wielkiej Brytanii do Polski od 1500 zł

z Danii do Polski od 1200 zł

Transport samochodu może być potrzebny również w przypadku awarii podczas wyjazdu zagranicznego albo wtedy, gdy chcesz przewieźć pojazd zabytkowy – na przykład na zagraniczne targi motoryzacyjne. Zamieść ogłoszenie na giełdzie transportowej Transonet.pl, aby rozwiązać problem z transportem szybko i bez zbędnych kosztów.

4 thoughts on “Ile kosztuje transport samochodów z zagranicy?

  1. Moim zdaniem najoszczędniejszym sposobem na transport samochodów jest skorzystanie z giełdy transportowej 🙂 czasem przewoźnicy wolą dać bardzo niską stawkę niż mieć pusty kurs 🙂 ja korzystałem z giełdy, bo jest bardzo przejrzysta dla kogoś kto nie siedzi w tym na co dzień

  2. Szukam przewozu auto osobowe WV polo 1300kg Bezypadkowe. 1700 km od Wlochy lokalizacja Arrone ( Terni ) do Polska woj. Zachodniopomorskie miasto Szczecin 1h do celu. Czekam na oferty pod email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *